SAKIN AĞZINIZA AMPUL ALMAYIN, ÇIKARAMAZSINIZ

Olayın kahramanları, iki üniversite ögrencisi. Koyu geyik muhabbetinin düğümlendiği durumlardan birinde, bu iki kafadar bir iddiaya girer. Delikanlılardan biri, odanın tavanında asılı olan ampulü ağzına tamamen sığdırabileceğini iddia eder. Bildiginiz 100 mumluk ampul ve sığdırır da.

ALINTI

Ancak bir sorun vardir. Ampulü ağzından geri çıkaramamaktadır. Arkadaş hayret eder bu nasil iş diye, o da evdeki başka bir ampulü ağzına sokar ve tabii ki o da çıkaramaz. Bunun üzerine iki kafadar hastanenin yolunu tutmaya karar verirler.

Ağızlarında ampul olduğu halde bir taksiye atlarlar. Konuşma zorluğu çekerek güya taksiciye dertlerini anlatırlar. Taksici bir taraftan gülme krizi geçirirken bir taraftan da “nasıl olur abi ya, uğraşsanız çıkar, bir asılın şuna, şaka mı yapıyonuz?” diye söylenmektedir. Neyse akşamın bir yarısında acile gelirler. Taksici ayrılır. Doktorlar çocukları beklemeleri için bir odaya alir.

Veeee, aradan 15 dakika geçmeden taksici kapıda görünür; tabii ağzında bir ampulle. Amcam çocuklara inanmamış, açık olan bir marketten ampul almış ve denemiştir.

Biraz sonra acildeki nöbetçi doktor içeri girer. Yanında hemşire ve bir hastabakıcı. Hepsinin ağzında birer ampul vardır.

Simdi anladınız mı Ampul Partisi’nin Türkiye’de nasıl iktidara geldiğini?

Bir şey olmaz diye herkes denedi ve gördük, çıkaramıyoruz.

16 Nisan’da oy verirken iyi düşünün, ampul bir girdi mi çıkmıyor.

20.03.2017