KINALI KUZULARDAN MEKTUP VAR

Türk Devleti ve Türk Milleti ölüm kalım savaşında. Görünürde PKK’ya, görünmezde yedi düvele karşı “İstiklal Savaşı” veriyor askerimiz, polisimiz. Ve biliyor şehit düşeceğini. Bilerek gidiyor kahpe kurşunların üstüne. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi. Tıpkı İstiklal Savaşı’nda olduğu gibi. Türk Devleti’nin birliği için, bek’ası için. Okuyun mektuplarını. Okuyun da layık olmaya çalışın kınalı kuzulara.

Celal ÇETİN

Bak ben asker oldum anne. Hani akşam yemeğini beğenmeyen oğlun bugün ne bulursa yer oldu. Sabah yatağından olduğu gibi çıkan oğlun, bugün yatağını beş dakikada jilet gibi yapar oldu. Gömleğinin üstündeki en ufak çizgiye bile kızan oğlun, bugün ter kokan kamuflajı 3 dakikada giyer oldu. Hani bana ayakkabı almıştın da mırın kırın eden oğlun. Bugün 5 kilo botun içinde ayakları şişer oldu. Evden giderken; ‘Gitme’ dediğin oğlun bugün evde bir dakika olabilmek için neler vermez oldu. Hani ‘Bir şey yap’ deyince puf anne diye cevap veren oğlun, sesinin bir damlasına susar oldu. Hani hasta olduğunda başında sabahladığın oğlun, bugün yara bere içinde yatar oldu. Sabah yatağında ‘Hadi oğlum kalk, öğlen oldu’ dediğin oğlun, bugün güneş daha dogmadan kalkar oldu. Dedim ya anne bak ben asker oldum.

Otomobilinin arkasına, “Vatan için gidiyorum. Senin için döneceğim annem” yazmıştı. Dönemedi…

PİYADE KOMANDO AYHAN ERDOĞAN

Hakkari’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düştü. Terhisine 28 gün vardı

***

Askerlik ibadet demiştin ya bana babam. Allah yolunda diyerek çıktım evimden. Ağlamayın şehit düşersem vatan toprağına. Buralar soğuk annem çok soğuk. Toprak bizi çağırıyor annem. Nasibim bir kurşun olur da düşersem toprağıma. Toprak bağrını açmışsa bana ağlama.. Üç ay önce okuldan mezun olduğumda isteyerek ben yazdım doğu görevini. Niye diye isyan etmeyin. Benim vatanım ateşler içinde yanarken ben evimde çay içemem baba. Allah’ın izniyle bayrağımı düşürmem. Kurşundan başka bir şey varsa o da nasip olsun. Her gün bir yoldaşım toprağa düşüyor. Biz İbrahim’in askerleriyiz. Dua edin bizlere. Ferman devletin. Sur bizim.

UZMAN ÇAVUŞ GÖKSAL CİN

Diyarbakır Sur’da PKK’lı ile çıkan çatışmada yaralandı, kaldırıldığı askeri hastanede şehit oldu

***

Olur da bir gün şehit olursam. Annem ve babam sakın üzülmeyin, eşime sahip çıkın. Canım bitanecik eşim kendini sakın üzme, aileme, kardeşlerime ve kendine dikkat et. Sesimi duyar mısınız bilmiyoruz Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve milletvekilleri polisine ve askerine sahip çık. Ölmekten bir korkum yok, Allah’ıma binlerce şükür imanımız ve itikadımız yerinde, vatan sağ olsun. Hakkı olan hakkını helal etsin, benim her kimde hakkım varsa helal olsun. Ölmekten bir korkum yok demiştim ya, sadece kahpece ölmek zoruma gider. Mayına basıp, şehadete ulaşmak zoruma gider, çünkü mayına bastığımızda devletimiz gerekli tedbiri almış olsaydı (Shortlantların altı zırhlı olsaydı) ben ve benim gibiler ölmemiş olurdu. Yine de dediğim gibi devletimiz, milletimiz ve vatanımız sağ olsun. Canımdan çok sevdiğim annem, babam, eşim, kardeşlerim ve yeğenlerim sizler sakın üzülmeyin, ağıtlar yakmayın, isyan etmeyin. Allah’a daima şükredin. Akrabalarım, dayılarım, amcam, teyzelerim, halam ve ailem üç günlük dünya için kimsenin kalbini kırmayın, hiçbir işe yaramaz ve değmez. Polislik mesleğimde de o kadar ismini tek tek yazmaya sayfalar yetmeyecek kardeşlerim, ağabeylerim hepinizden Allah razı olsun.

POLİS MEHMET GÜNGÖRDÜ

Şırnak’ta PKK’lı teröristler tarafından polis aracına düzenlenen roketatarlı saldırı sonucu şehit oldu

***

VASİYET

Olur ya bir çatışmada ölürsem

Arkamdan yas tutmayın

Bırakın toprağımda rahat uyuyayım

Bedenimden elbisemi çıkartmayın

Onlar benim gururumdur

Ölünce kefenim olacak

Başımdan beremi çıkartmayın

O benim şanım şerefim olacak

Ayağımdan botlarımı çıkartmayın

Onlar nice yollar aşacak

Şehit olursam Sırat Köprüsü'nden geçecek

Elimden tüfeğimi almayın o benim namusumdur

Ölünce mezarıma sembol olacak

Yaramın kanını silmeyin

Ahirette hesabı sorulacak

Göğsümden kör kurşunu çıkartmayın

O benim madalyam olacak.

KOMANDO ER RAMAZAN YEŞİL

2008’de PKK’nın Aktütün Karakolu’na yaptığı saldırıda şehit düşen 15 kınalı kuzudan biri

04.05.2016