IŞİD GÖREVİNİ BAŞARIYLA YERİNE GETİRİYOR

Suriye topraklarında özerk Kürt yapılanması önlendi, PYD yapılanmasının gücü kırıldı. Yani Kuzey Irak Kürt yönetimine alternatif olma ihtimali ortadan kaldırıldı. Ve IŞİD görevini tamamlayarak Kobani kasabasından çekiliyor.

Celal ÇETİN

Türkiye'de ise PKK ABD'nin tuzağına düşürülerek sağa sola saldırtıldı. "Çözüm sürecini sabote eden, bitiren taraf" olarak lanse edildi. Böylece hem AKP'nin eli güçlendirildi, hem PKK itibar kaybetti. Şu andan itibaren PKK'nın siyasi alanda varlık göstermesine izin verilmeyecek. Yani "Türkiye'deki Kürtlerin temsilcisi" olduğunu iddia eden PKK'nın aslında "kağıttan kaplan" olduğu, Kobani gibi küçük bir kasabaya bile yardım etmekten aciz bir örgüt olduğu gerçeği ortaya çıkarıldı. PKK'nın elinde terör silahından başka bir silah kalmadı. Bu silahı kullanmaya devam ederse her şeyini kaybedeceğinin farkında.

PKK'nın karşısında sadece Türk güvenlik güçleri olmayacak. Hizbullah-IŞİD ittifakı PKK'nın karşısına dikilecek.

Adamlar (emperyalizm) gerçekten stratejik akılla çalışıyor.

1- Kuzey Irak'ın (İsrail'in) yolunu temizledi. Artık bölgedeki Kürtlerin yasal temsilcisi İsrail koruması altındaki Barzani'dir.

2- Bölgeye IŞİD gibi bir örgüt monte ettiler. Dikkat ederseniz IŞİD'i yok etmek için 10-20 yıl gerektiği söyleniyor. Bundan sonra Barzani'nin (İrail'in) canını kim sıkarsa IŞİD-Hizbullah ittifakı tarafından ortadan kaldırılır.

3- Türkiye PKK'dan kurtulmuş gibi görünüyor ama, yerine çok daha etkili ve "bizden olmayan" İslami görünümlü bir örgüt konuyor.30 yıl PKK ile uğraştık, şimdi de bir 20 yıl IŞİD'le uğraşacağız.

4- Irak, Suriye ve Türkiye'deki Kürtlerin arasındaki ihtilaflar ortadan kaldırılarak birleştiriliyor. 25 milyonluk Kürt devletinin önündeki en önemli engel kaldırılıyor.

08.10.2014